Aktualności

Warsztaty wytwórcze — zaproszenie

22 maja 2024

Slapstil/ Szarpuszka — prosty instrument strunowy

Data: 29 maja 2024.
Czas trwania: 15:00 – 16:30; około 90 min.
Odbiorcy: dzieci i dorośli.
Miejsce spotkania: Nowica 95

Uczestnicy warsztatu skonstruują autorskie instrumenty strunowe. Podejmą eksperymenty konstrukcyjne, by sprawdzić, jak w praktyce działają prawa akustyki i jak różne techniki wytwórcze wywołują różne efekty dźwiękowe.

Robert Naczas — prowadzi w Krośnie „DaShtick Guitars” eksperymentalną pracownię lutniczą, w której buduje według własnych pomysłów instrumenty strunowe: tradycyjne i eksperymentalne — takie, które jeszcze nie są znane muzykologom. To wariacje na temat skrzypiec, gitar i wiolonczel. Realizuje różnorodne projekty lutnicze odpowiadające na indywidualne potrzeby i zamówienia lutników.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Galicyjskie Targowisko Instrumentów 2024, którego kulminacyjnym zdarzeniem jest Targowisko Instrumentów dnia 8 czerwca 2024, w godz.11.00-22.00 w Kasztelu w Szymbarku.

W ramach tego zdarzenia bogaty program działań artystyczno-edukacyjnych: wystawa twórców instrumentów, prezentacje tematyczne, koncerty, warsztaty, wspólne granie i potańcówka. Wstęp wolny.

Organizator: Fundacja Inicjatyw Twórczych — Targowisko Instrumentów

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.

www.targowiskoinstrumentow.pl